Konisko spirālzobratu izgatavošanas termiņi un izcenojumi pamatā ir atkarīgi no konkrētā zobratu pāra konstrukcijas specifikācijas, gabarītiem, sarežģītības pakāpes, kā arī izgatavojamo eksemplāru skaita.

Jebkura spirālzobratu pāra izgatavošanas izmaksas nosacīti ir dalāmas divās daļās:

1) Projektēšanas un sagatavošanas darbi. Šeit tiek iekļauti zobratu mērījumi, aprēķini, rasējumu un skiču izstrādāšana, darbagalda iestādīšana un griezējinstrumentu kalibrēšana. Šie darbi ir veicami neatkarīgi no tā, vai tiek izgatavots viens zobratu komplekts vai vairāki eksemplāri. Atkarībā no konstrukcijas specifikas var būt nepieciešamība arī veikt mērījumus no reduktora korpusa un izstrādāt tā kopskata rasējumus, skices, gadījumos, kad nepieciešams noteikt montāžas attālumus un kopējos gabarītus ar paaugstinātu precizitāti.

2) Tiešās izgatavošanas izmaksas, kuras sastāda tādas pozīcijas, kā materiāls, virpotāja darbs, zobu frēzēšana, termiskā apstrāde, šlicu frēzēšana, apaļslīpēšanas operācijas, vītņu griežana, centrējošo virsmu pārvirpošana, deformāciju taisnošana, abrazīvā pielepēšana. Šo operāciju kopējās izmaksas ir lielā mērā proporcionālas zobratu gabarītiem

Tātad, izgatavojot vienu zobratu komplektu , tā izcenojumu veido abas šīs daļas, savukārt katrs nākamais zobratu pāris var būt lētāks, jo projektēšanas un sagatavošanas darbu izmaksas tiek izdalītas un iegriežamo zobratu skaitu – jo vairāk eksemplāru, jo iepējama zemāka cena par zobratu pāri.

Savu cenu līmeni mēs cenšamies turēt iespējami zemāku, salīdzinājumā ar oriģinālo rezerves daļu izmaksām, tādējādi padarot mūsu produkciju par izdevīgu un konkurētspējīgu izvēli klientam, taču cena nekad netiek samazināta uz kvalitātes rēķina – tiek pielietoti paši augstvērtīgākie un izturīgākie materiāli, kā arī visas papildoperācijas veiktas, par galveno prioritāti uzstādot augstāko iespējamo apstrādes kvalitāti.

Vidējie zobratu izgatavošanas termiņi tāpat atkarīgi no iepriekšminētajiem faktoriem, orientējoši vienkāršu zobratu eksemplāru izgatavošana var ilgt sākot no vienas nedēļas, līdz 2 – 4 atkarībā no sarežģītības pakāpes un noslogotības. Īpaši steidzīgos gadījumos iespējami ātrāki risinājumi.

Daži cenu piemēri:
image001
Valmet 832 zobratu komplekts – 1000€ +PVN
Originālās detaļas tirgū nav pieejamas.

image003

Lopbarības maisītāja reduktora zobrati – 600€ +PVN
Oriģinālā detaļa tiek piedāvāta tikai komplektā ar reduktoru – 3500€
image005

Ford Traktora priekšējā tilta hipoidālais zobratu pāris – 700€ +PVN
Oriģinālās detaļas cena – aptuveni 2000€
image007

Frontālā iekrāvēja priekšējā tilta zobratu pāris 500€ + PVN
Oriģināldetaļas nav pieejamas.
image009

Siena ārdītāja piedziņas zobratu pāris, pārkonstruēts no taisnajiem zobiem uz spirālveida, tādējādi panākot ievērojami augstāku ilgmūžību un izturību 240€ +PVN, oriģināldaļas cena aptuveni 400€.
image011

Claas rollant siena preses zobratu sagataves, 450€+PVN
Oriģināldetaļu cena ap 800€.
image013

Metālapstrādes frēzmašīnas špindeļa piedziņas zobratu komplekti, viena komplekta cena 90€.

*** Cenas ir attiecināmas uz konkrētajiem eksemplāriem un katram pasūtījumam tiek veikta kalkulācija individuāli.